Aktivity

 

 

Mistrovství ČR kolií a šeltií v agility (11.5.2014)

Mistrovství jsme pořádali opět v Opatovicích a pozvánku k posuzování od nás přijal Rakouský rozhodčí Hans Fried.
Parkury byly vskutku mistrovské a tak mi udělalo velkou radost, že jsem dva z nich doběhla. Celkově jsme se Bonnie umístili v kategorii medium na 5. místě. Z lepšího umístění mě bohužel odsunul můj pád v prvním běhu, který nás nejen zdržel, ale kterým jsem si fenku vytlačila do odmítnutí. Moje botičky holt neudržely stabilitu na zmoklém trávníku při příliš razantním brždění. No a aby toho nebylo málo, tak jsme ležérně minuly poslední skočku. Tyto dvě odmítnutí nás umístily v agility na 7. místo. Zkouška bohužel skončila DIS. Závěrečný jump už jsem běžela z posledních sil. Hlavně finální "rovinka" již byla téměř nad moje síly. Holt kondička po dvou virozách nic moc.
Bonnie byla ale tentokrát pozorná a tak jsme dali čistý běh se 4. nejrychleším časem. 

Na mistrovství se sešla pěkná skupinka našich odchovů. 
Velmi milým překvapením bylo celkově 3. místo Irish Coffee Perla z Polabí s Klárou Šandovou v kategorii small. 
Výborné výkony předvedl také Martin Vlk s Graffiti Perla z Polabí, kteří teprve loni na podzim zahájili závodní kariéru. Na mistrovství získali cenu pro nejlépe umístěný A1 tým s celkovým 8. místem v kat. small! Takže velký úspěch Bonýsky holčiček nás potěšil :).

V závodě se o svoje místo popraly také holky s druhé linie. Dark Cherry Perla z Polabí stejně jako my myslím doplatila na horší kondici paničky a umístila se těsně za námi na celkovém 6. místě. 
Kristína s Essence of Love Perla z Polabí předvedla dva velmi slušné výkony. V prvním běhu bohužel s diskvalifikací. Celkově 11. místo. 
Její dcera Just Jewel Perla z Polabí se také krásně rozběhla, ale diskvalifikace v jednom z běhů ji v kategorii small zařadila také na 11. místo.

Naše výkony zdokumentovalo množství krásných fotek. Jejich autorem je Kristína Hejduková a Pavla Bártová.

_MG_6567.jpg (615065 bytes) _MG_6568.jpg (732496 bytes) _MG_6569.jpg (647043 bytes)

IMG_5894-92.jpg (184044 bytes) _MG_6228.jpg (643000 bytes) IMG_5899-93.jpg (175591 bytes)

_MG_6725.jpg (617733 bytes) _MG_6727.jpg (655903 bytes) _MG_6740.jpg (647815 bytes)

_MG_6671.jpg (704308 bytes)

_MG_6745.jpg (613156 bytes) _MG_6763.jpg (624476 bytes) _MG_6749.jpg (772916 bytes)

Naší fotografku bohužel nikdo nevyfotil :(

 

 

Závody agility Kutnohorský groš  (17.4.2011)

Parkury Alice Glocknerové byly zábavné. Zejména na parkuru agility, kterým se začínalo, si vylámal zuby nejeden závodník. Běhavé parkury plné pastí :-) a tentokrát si nás můžete prohlédnout i na videu.  Bonnie a Cherry nám udělaly radost čistými zkouškami na "bedně". V jumpu nás s Bonnie Cherry předběhla o pár setin, ale obě jsem pak slízly pár trestným  setin za čas, protože Alice nastavila postupku na 4.9 m/s. Essence of Love Perla z Polabí
  M- agi   DIS 
                                                MA2  4/9, 39.3 s, 5.0 tr.b., 4.05 m/s 
                                                jump  6/16, 35.62 m/s, 12.62 tr.b., 4.55 m/s 
Flower ze Skalní vyhlídky         agi   7/16, 45.45 s, 15,45 tr.b., 3.76 m/s 
                                                MA2  1/9, 33.78 s., 0.0 tr.b., 4.71 m/s   
                                                jump 4/16, 33.38 s, 0.38 tr.b., 4.85 m/s 
Dark Cherry Perla z Polabí       agi    DIS
                                                jump 3/16, 33.13 s, 0.13 tr.b., 4.89 m/s
                                                MA3  1/2,   42.79 s, 0.0 tr.b.,   4.37 m/s 

II. setkání šeltií u oveček ve Vysokém Újezdě (13.6.2010)
fotky Kristíny ze setkání u oveček zde !!!


Po kladných ohlasech na I. setkání šeltií u oveček ve Vysokém Újezdě jsme se rozhodli, že se pokusíme akci zopakovat na jaře. Příroda nám ale moc nepřála a termín se stále zdál v nedohlednu. Jehňátka se rodila dlouho a poslední dvojčátka se narodila dokonce až v květnu. A pak začalo pršet a pršelo a pršelo, až se z pastviny stalo spíš „rýžoviště“. A tak ovečky bydlely ve svém zimním stanovišti a na pastvině vesele rostla tráva. Když jsme je převedli na pastvinu, tak se v té vysoké trávě úplně ztrácely. No podmínky na pasení pro takové plemeno, jakým je šeltie to tedy stále nebyly! Volných termínů ale už ubývalo, náš kalendář se plnil výstavami a závody v agility, na kterých žádný aktivní šeltičkář nesmí chybět. Připravenost pastviny jsme se tedy rozhodli otestovat 27. května na speciálním šeltiím tréninku. S ovečkami se tentokrát setkaly následující šeltičky: zkušené duo Jenny (Essence of Love Perla z Polabí) a Montík (No Comment z Ďáblovy studánky), věčný začátečník Ričínek (Cedrik z Dřevěné chaloupky), dále Enjoy Gold Ria Henria, Recese z Ďáblovy studánky, Zathee Sněžný tygr, Líza z Karlova hrádku a na chviličku se ke stádečku podívala i mladinká Esterka Barabel. Pro většinu to bylo první setkání s ovečkami v tomto roce a pejsci byli nadmíru „veselí“. Z pastviny jsme odcházeli patřičně zablácení a se zacházejícím sluncem nás z bažin vyhnali hororové nálety komárů.

II. setkání šeltií u oveček pak proběhlo 13. června. Pastvina vyschla, počasí bylo příjemné a tak jsme naložili do auta našich 6 kačerů indických běžců, které jsme kvůli trénování šeltiček pořídili a vyrazili jsme. Postupně se pak sjeli i ostatní účastníci. Kromě zkušených týmů Jana Zemková a Monty-Riči (tedy Monty a Riči), také silná skupina z Moravy – Petra Ocetková a její Bonča (Sorbone Black Moravské srdce) a Fredík (Jazz Night z Ďáblovy studánky), Veronika Habrová přijela se dvěma fenami Lady ( X-Lady Moravské srdce) a Afrou (Moravské srdce) a Monička Urbanová s Korou (Carioka Sol Oriens) a její merlatou kamarádkou.  Ze Svitavska nás potěšila účast Boženky Hronové, která tentokrát přijela jen s Týnou (Zathee Sněžný tygr) a choďandou Oriskou. Také Karla Dvořáková se přijela podívat, jak to pasení vlastně vypadá a vzala sebou Caspera (z Dřevěné chaloupky), ale i mladičkého Elfíka ze Švédska no a Martin Vlk s sebou přivezl nejen divokou krásku Gilli (Graffiti Perla z Polabí), ale i svoje kamarády.

Začli jsme testovat reakce šeltiček, které ještě nikdy pást nezkoušely, na kačenkách zavřených v ohrádce. Potom jsme přešli k ovečkám a každý si vyzkoušel práci u stádečka za podpory borderky Nány ( Erna Suleana) nebo naší šeltičky Jenny . Někteří jen nechápavě pobíhali za paničkami, některé šeltičky občas hodili na ovečky významný pohled. Nejvíc ovečky zaujaly malého Elfíka. Pokrok od loňského roku udělal i Riči. Jeho chování u stáda už pasení opravdu připomínalo.

Na úplný závěr si ti zkušenější mohli vyzkoušet jaký je rozdíl v pasení ovcí a v pasení skupiny indických běžců. Běžci jsou opravdu rychlí a oka v pletivu pastviny je rozhodně nezastaví, to už jsme měli vyzkoušené. Všechno ale dobře dopadlo a tak jsme zapálili ohýnek a příjemný den ukončili opékáním ovčích klobásek.  Děkujeme majiteli oveček M. Vostřezovi za příjemně strávené odpoledne. 

 

 článek ze zpravodaje                                                                     Marcela Hejduková
                                                                                       Foto Lucie Kučerová

 

Závody agility Sezemice HOP SEM - HOP TAM (23.5.2010)
tým: Marcela a Flower ze Skalní vyhlídky (Bonnie)

V Sezemicích stavěla prostorné a běhavé parkury rozhodčí Slávka Podmolová. Parkury sice běhavé, ale plné pastí, na kterých si většina startovního pole "vylámala zuby". Díky našemu dvornímu dokumentaristovi Romanovi Zezulákovi můžete naše výkony shlédnout na videu :-) 
Úvodní jump se nám vydařil a v cíli jsme byli druzí za zkušeným vítězným týmem s postupkou 5,08. Tento běh nám vynesl hned dvě ceny, nejen krásný pohár za druhé místo, ale i pohár za nejlépe umístěný tým z kategorie 1 a titul NADĚJE :-)
 bonnie_cb.jpg (198988 bytes) nadeje.jpg (153686 bytes) _MG_9283.JPG (3534639 bytes)

fotky dalších týmů najdete na www.sheltie-foto.ic.cz

Jedničková zkouška byla trochu těžká pro rychlé týmy, přesto se nám podařilo plynule doběhnout do cílové "nerovinky" a zvesela se DISknout v závěrečné sekvenci. I poslední běh zkončil jako DIS. Tam už se ale podepsala moje i Bonnie únava a možná i vliv střelby z nedaleké střelnice. Nepodařilo se nám odstartovat na přivolání a další chyby na sebe nedaly dlouho čekat. Rozhodně musíme trénovat samostatný náběh na kladinu. Poslední radost nám přinesla závěrečná tombola, ve které jsme vyhráli sponzorský Roboran.

Závody agility v Jičíně (24.4.2010)
tým: Marcela a Flower ze Skalní vyhlídky (Bonnie)

V příjemné společnosti a za krásného počasí jsme zahájili sportovní sezónu pod taktovkou Petra Nogy. Byla to naše první zkušenost s tímto rozhodčím a byla příjemná. Stavěl prostorné a běhavé parkury, které pak pečlivě posuzoval :-). Bonnie v jumpu předvedla, že běží rychleji a plynuleji, než jsem byla loni zvyklá a dokonce i rychleji reaguje na moje vedení. To se ukázalo být ne dost rychlé a jedno zaváhání (rozhodčí nebyl přísný a neoznačil ho jako odmítnutí) a jedno poctivé odmítnutí nás posunulo na 13. příčku. Další běh - zkouška MA1 se nám relativně povedla (jen ta "francie" byla jaksi trochu na hraně, no trocha adrenalinu). Doběhli jsme ale v krásném čase a jediní čistě:-). Záverečný běh agility nebyl příliš složitý, spíš to byl kvapík. Skončily jsme na poslední překážce. Příliš jsem spěchala do cíle a fena se mi dostala za záda a skočila jinou  než cílovou překážku :-(, celou akci jsem si zpečetila tím, že jsem jí zapomněla sundat obojek, takže tuplovaný DIS. Agility v naší kategorii vyhrála A3Dark Cherry Perla z Polabí, jumping A3No Comment z Ďáblovy studánky :-) gratulujeme sehranějším týmům ke krásným výkonům! 

Fotky jsou od Miroslava Vostřeze. Zajímavý záběr s rozhodčím u zóny :-)

jump kopie.jpg (599092 bytes)   zona1 kopie.jpg (465552 bytes) zona2.jpg (458216 bytes) prohlídka kopie.jpg (589600 bytes)ma1_stupne kopie.jpg (552824 bytes)

 

 Pro letošní rok máme v plánu spoustu akcí. Kromě chovatelských radostí se budeme aktivně účastnit závodů agility a pasení.

O letních prázdninách se chystáme absolvovat i nějaké ty psí tábory.