aktuality / news 

 

2.4.2023 se v Hradci Králové narodil vrh sheltií -  3 tricolorní štěňátka. Informace o vrhu zde.K odběru budou koncem května. Obě fenky zatím nemají vybrané nové domovy. 

Mezi naše feny jsem konečně přidala Lady Gaga Perla z Polabí, která loni na podzim úspěšně absolvovala bonitaci a na klubové výstavě získala V1 a CAC 
a proběhla aktualizace na stránkách "feny",odchovy - sheltie a "plánované vrhy - sheltie"

 

23.9.2022 se v Hradci Králové narodil vrh N2 sheltií - krásná zlatá štěňátka po Rozi a Kosmíkovi se rozeběhla do světa a dělají radost a někdy i starosti svým novým majitelům

 

 30.6.2022 odešla za duhový most Face to Face Fervidus


Naše border collie Bony nás opustila naprosto nečekaně 10. května. Zemřela pravděpodobně na intoxikaci spojenou s bakteriální infekcí. Odešla během několika hodin a nebyla šance jí pomoci. Stále nemohu uvěřit, že tu už není...
Bee Foderra 12.4.2017 - 10.5.2022 

foto:Lenka Střílková

30.3.2022 se narodilo v Libici nad Cidlinou 5 štěňátek sheltií. 4 holky a 1 kluk jsou všichni zlatí s vlohou pro tricolor. Jedná se o můj externí vrh - všichni budou mít příjmení Perla z Polabí. Více zde

 

Máme za sebou ošklivou zimu, ale příroda se budí a jaro přináší radost. Moje radost jsou štěňátka.  
14.3.2022 se narodila štěňátka papillonků Mišce a Chipovi. Jedná se o osvědčené spojení a Mišulky poslední vrh. Info a fotky vrhu F najdete zde.

 

Je tu konec sezóny a konečně trochu času na rekapitulaci: 

Bohemian Rhapsody Fox Tale (alias Rozi) se stala plnohodnotnou členkou naší smečky, mou pomocnicí u oveček, pejskem, co mi doma leží u nohou. Prostě mým srdíčkem. 
V pasení jsme se po upachtěném HWT zúčastnily dvou trialů v obtížnosti IHT1. V obou jsme došly na výbornou a ten první dokonce braly první místo! 
Rozi na jaře brutálně vylínala, takže až na konci sezóny jsme se nechaly posoudit na výstavě, kde jsme s krásným posudkem získaly ocenění výborná a r. CAC, v kruhu nás pro lepší kondici srsti předběhla Harmony. 
A poslední investicí letošního roku byla návštěva MVDr. Ekra,který mi ji prosvítil rtg zářením a zkonstatoval, že je všechno, jak má. Snad bude i šikovná maminka :).


Vanessa Mae, prostě Mia mi letos umožnila několikrát startovat v pasení v kategorii IHT3. A řeknu vám, že je to mazec, co si ti rozhodčí na nás vymýšlejí za úkoly!
Potěšila mě postupem mezi finalisty v trojkovém speciálu v Těních. Mezi finalisty se pak umístila na krásném 4. místě. I v Načešicích jsme braly 4. místo z 12. účastníků.
Vrcholem sezóny pro nás byl letos Herding Collie-sheltie Cup v Pohořelicích, odkud jsme si přivezly titul nejlepší z plemene sheltie a spoustu krásných cen!!

15.5.2021 se narodila Juno 4 štěňátka sheltií. Více o vrhu L2 se dozvíte zde

Leny se narodilo také jedno štěňátko, ale bylo bohužel příliš malé. 


Úspěchy mých odchovů:
Harmony Perla z Polabí nás reprezentuje úspěšně jak ve výstavních kruzích, tak v mnoha kynologických sportech! 


JCh. Dream Come True Perla z Polabí dokončil titul Championa CZ, když vyhrál letošní klubovou výstavu v Přestavkách! Jeho hlavní aktivitou je agility, kde běhá v MA3.Letos se zúčastnil MR ČR a stal se 2. vícemistrem agility v teamech M. Nastoupil na svůj první trial v pasení a splnil tím zkoušku IHT1. S paničkou se také pustili do dogdancingu a obediece. Prostě dokonalý tým!

 

Wonder Perla z Polabí  se stal klubovým šampionem práce! Celkem má splněné tyto zkoušky: MA1-3, ZVOP, HNAT, HWT, IHT1 TS, ZZO, BH-VT 


17.3.2021 se narodila štěňátka papillonků. Fotky vrhu E najdete zde.

Doplnila jsem do našeho týmu naši mladou naději Bohemian Rhapsody Fox Tale, která již dovršila jeden rok. Vzhledem s situaci s pandemií zatím nebylo možné se zůčastnit dalších výstav a bonitace. 

Po velkém úsilí se povedlo individuálně zbonitovat naší papillonku Canti Lenu Perla z Polabí. Povedlo se i krytí ruským krasavcem, takže budeme doufat v další malé motýlky. 

Rok 2020 končil smutně. Naše Jenny už s námi není. Bylo to právě 14 let, co jsme v čase předvánočním podnikly se Smajli (Keep Smiling z Ďáblovy studánky) dobrodružnou cestu za ženichem do Belgie a ona nás za to odměnila krásným vrhem. Narodila se i moje vytoužená trikolorka. Dostala jméno Essence of Love, protože byla veselá, temperamentní a hravá. Dlouhonohá sprinterka, uštěkaná pasačka, parťačka mojí dcery Kristíny a pro mě hlavně matka mnoha úžasných odchovů. Budeš tu s námi dál v našich srdcích a ve svých dětech a jejich dětech...

ChTr. Essence of Love Perla z Polabí    22.2.2007 - 18.12.2020


 

 

25.11.2020 doplnila jsem informace o plánovaných vrzích papillonků a sheltií v roce 2021. 

24.10.2020 se v Plzni u Jitky Jáglové naší Coco Chanel narodila 4 krásná zlatá štěňátka. Štěňátka ponesou příjmení Perla z Polabí a jedná se tedy o externí vrh "K2". Hrdým otcem štěňátek je Cyril Chancy Remus. 
Všechna štěňátka jsou v této chvíli předběžně zadaná


25.10.2020 doplnila jsem do galerie chovných jedinců z mého chovu JCh. Dream Come True Perla z Polabí alias Fredíka, který je v majetku Jany Zemkové a stal se tatínkem našich J-ček. Fredík. věřím stejně jako jeho otec Hooligan, bude přínosem do chovu šeltií a to zejména výjimečnou povahou, ale i pěkným exteriérem a dobrými výsledky zdravotních testů.   26.8.2020 se narodila náš vrh "A" border collií. Bonýska porodila 6 malých "Perliček". Očekáváme, že to budou typičtí reprezentanti plemene v krátkosrsté variantě. 
Jedna holčička je dlouhosrstá a po mamince modroočka. 
Všichni mají mít po tatínkovi vlohu pro hnědé zbarvení a  nekonfliktní povahu a 100% pracovní nasazení. Oba rodiče jsou velice rychlí, mají pružný pohyb, ochotu pracovat pro člověka a silnou vlohu pro pasení. V rodokmenu tatínka jsou ověřené agiliťácké linie ( Eiri Greme Moss a Fetch Granting Pleasure), v rodokmenu matky psi ověření při práci u stáda ( Sam, Brave Clyde, Sheaperd´s Companion Lad). Oba rodiče mají výborné výsledky genetických i klinických testů a vyšetřené ( zdravé) klouby.  
Z tohoto spojení nebudou štěňata vhodná jako rodinní společníci, na zahradu a na vycházky pro rodiny s dětmi (i bez nich), ale budou umisťována k majitelům se zájmem o psí sporty a pasení a nejlépe se zkušeností s plemenem. Zájemci o pasení budou moci využívat výhod v našem tréninkovém středisku. 
Více info o štěňátkách naleznete zde a na mém fb.


 

Vanessa Mae se
letos zůčastnila dvou trialů. Na tom prvním si došla pro vítězství v kategorii v IHT TS2. V tom druhém poprvé nastoupila do kategorie TS3 a jsem hrdá na její práci i složenou zkoušku ( 83.b a VD). 

Yoko Ono byla za ženichem Lovesome Angel´s Gift v Rakousku a odchovala svůj vrh I2.
Face to Face Fervidus se naposledy stala matkou. Otcem jejích štěňátek je úžasný Dream Come True Perla z Polabí. Vrh J2 se narodil 14.7.2020. 

Letošní léto dotlouklo srdíčko naší A3 championky a hlavně parťačky rodinky Zezulákových Dark Cherry Perla z Polabí. Děkuji jim za péči o ni a skvělou reprezentaci naší chovatelské stanice.   

 


7.4.2020 přivedla na svět Iluze Camilla Altair ( tedy Miška) 3 krásné fenečky. Dvě trikolorní po mamince a jedna je sable po tatínkovi. Vše šlo jako po másle a holkám se daří. 
Více info zde.

a tady jsou fotky starších sourozenců:


Cele Brita - 10 měsíců


Canti Leny - 10 měsíců


Bruno Banani - 2 roky


Čekáme štěňátka papillonků. Přijímám nezávazné rezervace.
Zájemce o štěně sheltie prosím, aby se obrátili na jiné chovatele. 
Letos již nikoho dalšího nemohu svými odchovy uspokojit.  

19.3.2020 odešla do psího nebe po krátké nemoci naše Gillinka - Graffiti Perla z Polabí. Byla úžasnou esencí temperamentu a inteligence. Nezklamala jako modelka na výstavě, jako parťák a mazel. Byla připravená podávat výkony v agility i pást ovečky, ale především dala světu spoustu pěkných a šikovných dětí. Děkuji, že mi tě osud svěřil. Budou mi tě připomínat Mia a Juno. Tvoje dcery a pokračovatelky rodu. 

8.3.2020 jsem měla možnost zúčastnit se semináře s Finskou rozhodčí a trenérkou Sinikkou Kumpusalmi. Bylo neskutečně hnusně, ale stálo to za to. Sinikka vnáší do pasení radost a souhru. Její způsob komunikace se psem se mi moc líbil. Doufám, že se mi podaří něco z tohoto školení uplatnit a přenést i na svoje "ovečky", které ke mě jezdí trénovat. 

Na obrázku může být: 4 people, people standing , sky , outdoor a nature


1.3.2020 v Libušíně Bee Foderra a já na prvním IHT trialu. Rozhodčí Simona Sochorová. Bodově na dobrou - 74 bodů, ale krásné 2. místo (ze 6).   


Na obrázku může být: 1 person, standing , cloud , sky , outdoor a nature


 


22.1.2020 Aktualizace jsem v druhé polovině minulého roku trochu flákala, tak toho teď bude trochu víc. 

V září 2019 se v Litoměřicích naše jediná a jedinečná fenka border colie stala chovnou a velkou radost mi udělala i složená zkouška z pasení (83 b.) a 1. místo v  IHT1. Více info najdete na její stránce Bee Foderra. V letošním roce se chystáme za ženichem. Měla by se narodit krátkosrstá štěňátka s vynikajícími předpoklady k pasení a sportu. 

 


Plánuji také štěňátka šeltií a papillonky ( viz. plánované vrhy). Více informací, až bude nakryto. 


Mezi chovné jedince byli zařazení Wonder Perla z Polabí a Dream Come True Perla z Polabí ( Fred) . Oba psi jsou vynikajicí povahy. Pracují u oveček a skvěle reprezentují "perličky" v agility. Fredík nás navíc skvěle reprezentuje i na výstavách. Dochodil Junior Championa a získal první CACe na Championa ČR. 

 

Coco Chanel Perla z Polabí si z klubové výstavy v Přestavlkách přivezla CAC a i ona je nyní zařazena mezi chovné jedince. Snad se brzy dočkáme jejích štěňátek. 


 A ještě malá rekapitulace ovčácké sezóny v TS stylu: 
Lucky došla 2x ve dvojkách na velmi dobře (celkově už po páté) a svoje působení v IHT2 zakončila v Těních 86 body a 1. místem. A tak si konec sezóny poprvé zasoutěžila v kategorii IHT3. Je to dnes velmi silně obsazená kategorie a každý trial se setkáváme s novými úkoly. Tak jsme musely bojovat. Můžeme říct, že zkoušku jsme složily dobře :). Tedy přesně na 71 bodů. Stupně vítězů jsme ovšem musely přenechat lepším týmům. 

Mia měla letos štěňátka a tak si svoji premiéru ve dvojkách odchodila koncem srpna v náročném trialu, který pro nás připravil M. Koško. Přestože nám celou trasu komplikovala zpurná ovce jsme to daly na 62 bodů a došly jako 7/16. 
Pak jsme si zajely do Tění a udělaly si radost 2. místem a 84 body. 
Konec sezony opět v Martínkovicích a já jsem se zlobila sama na sebe, protože nám chyběl jeden bod do výborné a pár bodíků šlo jednoznačně dolů mojí chybou. Přesto krásných 89 bodů a 5/14.  


 

16.8.2019 na vědomost se dává, že letos se u nás už žádná štěňátka nenarodí. Fenky i chovatelka si berou do příštího jara chovatelskou dovolenou. Další plány jsou zatím ve hvězdách. Ale už nyní mohu prozradit, že merle štěňátka šeltií pravděpodobně příští rok nebudou.  7.4.2019 aktualizace v plánovaných vrzích. Holky mi udělaly radost. U všech jsme na ultrazvuku viděli zárodky budoucích životů. 
První by se měli narodit Mišce malí papillonci. Nasledovat ji budou šeltie Juno, Nody a Mia. 
Prosím další zájemce o štěňátko šeltie, aby mi nevolali, ale napsali na mail a to teprve až budou štěňátka na světě ! Pravděpodobně ale nebude v našich možnostech je uspokojit. 


Blue Batik Perla z Polabí - NV Ostrava CAC


 

10.3. Máme za sebou krytí. Více najdete v sekci plánované vrhy - papilloni
         a plánované vrhy - sheltie
Více informací zveřejním, až budu mít potvrzenou březost. 


8.2.2019 Upravena stránka plánované vrhy sheltie. 
Zpráva pro nedočkavé zájemce. Štěňátka zatím nemáme. Čekám, až se feny začnou hárat


Koncem roku mě zdrtila smutná zpráva - úžasná Need for Speed Koryfej krátce po úspěchu na mistrovství světa zahynula při autonehodě a tragédiím ještě nebyl konec. 
Předposlední den v roce 2018 přišla o život pětiletá Quite Perfect Perla z Polabí. Naši malou Jessie napadl na procházce německý ovčák, který unikl z oplocené zahrady jeho majitelů. Jessie zřejmě zlomil vaz. Není co dodat. Nedá se to odestát. Snad je nějaký další svět, kde obě můžou běhat a štěkat. Snad se tam potkají s mojí milovanou Bonnie. R.I.P. 

 


15.10.2018 s velkým potěšením vítám zpět v naší chovatelské stanici moji "srdcovku" Uni Katy Perla z Polabí. Těším se na náš příští externí vrh. Se svojí paničkou udělaly velký kus práce v agility. Již od loňského roku se pohybují mezi top týmy ( v roce 2017 byly mistry ČR v družstvech) a letos se kvalifikovaly na EO a jako náhradníci na MS. Teď je čas udělat si malou pauzičku na štěňátka.  Její profilovku najdete mezi chovnými fenami.
Současně s tím končí svoje chovné období Let´s Dance Perla z Polabí. Dala mi 4 pěkné a plné vrhy a nadále se budeme věnovat pasení, které jí nesmírně baví. 

Aktualizaci najdete také na stránce aktuální vrhy, kde anoncujeme právě narozený mini vrh F2. Krýt jsme byli v zahraničí a tatínkem je ruský pes Art Felicity Timati II. 

Další plány na rok 2019 najdete na stránkách plánované vrhy sheltie a plánované vrhy papiloni. 

Pokud si dovolím shrnout naše "pracovní úspěchy" přes toto léto, tak musím s hrdostí pogratulovat našim odchovancům a jejich majitelům za skvělou reprezentaci v agility.

Na Evropský pohár v agility se letos kvalifikovali 3 Perličky!
Just Flame, Only One a Uni Katy Perla z Polabí. 


Flejka s Evou Maděrovou nás pak reprezentovala také na MS ve Švédsku, kde se staly vícemistry v družstvech, stejně jako Hooliganova dcera Need For Speed Koryfej, která byla celkově 4.   

A moje holky byly taky šikovné. Po "soustředění" v Pastuszkowě u Oly jsme se během léta zůčastnily 4 závodů v pasení ovcí. 

Vanessa Mae byla na třech z nich a vedla si skvěle. 
Svůj první start v IHT 1 dokončila s 85 body na 3. místě. Podruhé došla s 86 body a posledním závodem se ziskem 92 bodů (a nejlepším výkonem v kategorii) kvalifikovala do IHT 2. 

Let´s Dance zahájila v IHT 2 se 76 body a 5. místem, další závod došla se 84 body a největší úspěch nás čekal na Mistrovství tradičních plemen, kde se ziskem 85 bodů obsadila 2. místo ze 14 startujících.
Poslední trial IHT 2 pak došla s 89 body jako 4. ze 12 psů. 

 

23.6.2018 aktualizace v odchovech a plánech.

Všechna štěňátka z jarních vrhů jsou již ve svých nových domovech.

Proběhlo první setkání "Perliček" u nás v Čermné nad Orlilcí. Všem, kteří přijeli, i těm, kteří alespoň napsali, jak se mají, moc děkuji :).Také období bahnění jsme úspěšně přestáli a začínáme opět trénovat!

FACEBOOKOVÁ STRÁNKA TRÉNINKY PASENÍ ZDE
14.3.2018 aktualizace v stránce aktuální vrhy a plánované vrhy

Těším se z toho, že je u nás zase veselo. Niki má 3 zlaté a Mia 2 trikolorní děti. Další potomky čeká za měsíc také Lucky. Jessie bohužel nezabřezla. 

Black Berry na první fotce loni v létě a nyní (9 měsíců) u nás na návštěvě


16.2.2018 aktualizace v plánovaných vrzích u šeltiček! 
To jsou informace zejména pro ty, kteří už mi o štěňátko psali nebo telefonovali. V tuto chvíli nemohu nikoho dalšího uspokojit. 

Včera oslavili 1 rok života papilonci po Mišce a Chipovi. Přeju jim všechno nejlepší!


 
Bruno Banani Perla z Polabí

No a my doma trénujeme s Lucky a Bony na pasáckou sezónu. Kdo by jste se chtěl přidat, tak mě kontaktujte. Budeme trénovat ještě do poloviny března. 

 


Je konec roku 2017 a všem vám přejeme, ať ten příští je pro vás šťastný a úspěšný.  

Nám letošní rok přinesl hodně radosti v podobě mláďátek. A na příští rok už se také zadělává. 
Ovečkám jsme u Luňáků vypůjčili berana, takže naše stádečko se v květnu doufám rozroste o pár čistokrevných romanovek a kříženky s vřesůvkama a máme za sebou dvě krytí. 
S Niki jsme znovu navštívili Kaila paní Kalubcové a budeme doufat, že se narodí tak krásné šeltičky jako u vrhu A
Mia si to vyzkoušela poprvé a jejím vyvoleným se stal náš Chilli, který tímto svoji kariéru krycího psa končí. 
V nejbližší době by se měla hárat i Lucky a Jessie. Více info najdete v plánovaných vrzích. 


All You Need is Perla z Polabí 6 m.

S pocitem hrdosti i smutku zároveň připojuji zprávu od Alexandry Rosiak:
Kalimero Perla z Polabí obdržel diplom Mezinárodního šampiona v pasení. Jako druhý pes v historii tradičního pasení vůbec! Bohužel se toho nedožil :(

 


28.9. Speciální výstava kolií a sheltií v Mladé Boleslavi -  do kruhu jsem nastupovala trochu z obavami, protože Švédský rozhodčí John Andersen se známkou výborná opravdu šetřil a to bylo přesně to ohodnocení, které jsem si přála obdržet pro mladou Juno, abych jí mohla předvést před bonitační komisi. K mé velké radosti tam výborná padla a Yoko Ono mohla bonitační komise doporučit k přeregistraci mezi chovné jedince.  
Yoko Ono
nyní najdete mezi chovnými fenami. Je to vlastní sestra Kalimera a Kalista a Pepsi Coly a Pocahontas. Je možné, že ji příští rok zkusím nakrýt. 

30.9. jsem se rozjela do Načešic. Mojí spolucestující byla tentokrát Mia (Vanessa Mae), se kterou jsme se připravovaly na Hearding Working Test  a jely jsme výsledek naší přípravy předvést. Testy se konaly v rámci víkendu "Tradičního pasení". Ochozené ovečky byly pro Miu, zkoušenou na našich běhavkách, celkem pohodový materiál. HWT jsme složily jen se ztrátou několika málo bodů na výborně.   

1.10. Hned následující den trávíme opět v Načešicích, tedy přesněji na velké pastvině ve Slavkovicích, kde na mě a Lucky (Let´s Dance) čekal trialový závod v IHT 2. Náš druhý start ve dvojkách a první závod letos vůbec. Po několika trénincích jsme nastupovaly na start závodu s několika nenatrénovanými překážkami a s vědomím, že i malá chybka nás bude stát celý trial. Ovečky se běh od běhu zdokonalovaly v mistrovských únicích do lesíka, kde bylo přechodné zázemí pro zbytek stáda.  Pěkné vyvedení z košáru, kde jsem předtím musela jednu ovci označit obojkem, přechod k točnému bodu, zastavení, průchod uličkou do "L", slalom (tam jsme měly na začátku trochu zásek, kdy jsem musela zvyšovat hlas a přesvědčovat psa, že mě má poslechnout, i když si myslí něco jiného) a následovaly už jen dva úkoly. Přechod přes most a zapasení, kterém se sundával obojek označené ovci a pes ovce vyzvedával outrunem od kolíku. Pak už následoval pochod ke košáru. Kámenem úrazu nám byl most, který si rozhodčí přála překonat "drivem". Tedy v pořadí ovce, pes a já. S běžnou sestavou ovcí by to asi dopadlo. Ovce se nám povedlo nacpat do trychtýře na začátku mostu a po troše povzbuzování i prošťouchnout mostem. Lucky celkem správně vycítila, že by měla ovce jistit zleva a já jsem jí musela chvíli přesvědčovat, že má opravdu projít se mnou přes "most". To byl ale ideální prostor pro únik oveček smeřem k lesíku. Než jsme prošly s Lucky mostem, tak už to měly celkem slušně rozběhnuté a tak nezbývalo, než jí odvolat a závod vzdát.  
Rozhodčí Petra Čapková přesto náš výkon líbil a ocenila ho speciální cenou rozhodčího. Výborný vaječný koňak domácí výroby jsme si užívali několik chladných večerů :)).
Také jsme opět získaly cenu pro nejlépe pasoucí šeltii v kategorii IHT2 od klubu SHELTIE.CZ (protože v této kategorii jiná nesoutěžila). Tímto děkujeme :)11. a 12.9. jsme se s mým mužem zúčastnili semináře v pasení ve CS stylu. Dva dny jsme nasávali rady Phillipe Heitze. Před několika lety jsem se zúčastnila jeho semináře pro tradiční styl. Tentokrát jsme se učili, jak ovládat umění pást s border kolií. Mnoho zkušeností a skvělý přístup k psům i lidem, to je Phillipe.  

Změna v pláovaných vrzích zde. Letos už krýt nebudu. Štěňátka by měla být na začátku roku 2018.  

23.9. jsme po dlouhé době zase vyrazili na výstavu. Národní výstavu v Brně posuzovala paní Mlada Svobodová. Mladá Yoko Ono získala pěkný posudek a známku výbornou. 

Tento den ale zastínila smutná zpráva z Polska. Kalimero dokázal, to co žádný jiný můj odchov. Díky skvělé povaze a výbornému vedení dokázal u ovcí prakticky cokoliv. Měl splněných mnoho zkoušek a titulů. Ještě tento měsíc získal ve Švýcarsku se svojí paničkou další CACITr a hlavní cenu švýcarský zvon. Zároveň byl i výstavní šampion Polska. Dnes bohužel nevyhrál boj s bakteriální infekcí po kousnutí. Díky Ole Rosiak měl naplněný život. Škoda, že nebyl delší. Škoda, že nezanechal žádné potomky :(.5.8. se stalo, že jsem přijala jméno svého milovaného muže a stala se paní Marcelou Melkus Hejdukovou. Také je ze mě definitivně vesničan s trvalým bydlištěm v Čermné nad Orlicí. Takže Perličky budou sice stále z Polabí ve smyslu povodí, ale kousek od nás nyní teče řeka Orlice :). A také se tu pasou ovečky, srnky a lišky tu dávají dobrou noc. 

                 24.7. Letošní štěňátka spolu s novými fotografiemi najdete nyní v odchovech. Za společnou fotku a video vrhu B děkuji Janě Zemkové. 

Hooliganovi se narodila štěňátka v Německé chovatelské stanici Onyx River Shelies. Dvě holčičky a kluk. Snad se mi časem podaří doplnit je do jeho odchovů.

Chovatelství bohužel přináší i smutné chvíle. 18. července odešel předčasně za duhový most  Heartbreaker Perla z Polabí, jinak Sheimátko. Úžasný pracant a pes s velkým srdcem. Nomen Omen. Zůstalo po něm velké prázdno. 

 


Vzpomínka na letošní Pecku - na fotce přítomné tricolorní "perličky". 


a tady skoro všichni :). Letos 45 šeltičkářů a jejich psích kamarádů. Díky všem za prima společnost. Příští rok bude Pecka na celý týden o prázdninách. Pokud by měl zájem někdo z majitelů mých odchovů s námi strávit dovolenou, tak mi napište mail! 


 

6.7. konečně se dostávám k aktualizaci. Je to opravdu náročné a kdo chce mít aktuální informace, tak ať koukne na můj facebookový profil. 

Štěňátka z vrhu "Z" jsou prodaná. Zuzi u nás ještě čeká, až bude moci odletět do Švédska. 

I vrh "A2" už se rozjíždí do nových domovů. 

Vrh "B2" má 6 týdnů a ještě s námi alespoň 14 dní pobudou a budou společně lumpačit. 
U všech štěněčích her nesmí chybět naše mladá posila týmu - borderka Bonýska a kocourek Tymián

Papilonek Batman se odstěhoval do Brna. Doufám, že se mu bude s kamarádem choďákem dobře bydlet :).
                 


 

29.5. všechny šeltií holky úspěšně zvládly porod a štěňátka spokojeně papají a rostou. 
Více informací naleznete na stránce aktuální vrhy a na facebooku.

V tuto chvíli nemohu dalším zájemcům o štěně šeltie vyhovět. 

Na prodej je krásný trikolorní pejsek papilona :). Jemná a učenlivá bytost udělá radost klidné a vyrovnané osobě. Vhodný i na výstavy. Více info zde.23.4. se narodil vrh "Z" - více zde

22.4. Sobolí papillonek Bruno Banani odjel do Moravan. Trikolornímu Batmanovi hledáme ten správný domov. Je vhodný na výstavy i na sport. 

A poslední zpráva - Lucky je březí! Přestože to dokonale kamufluje, tak ultrazvuk potvrdil, že miminka v sobě nosí

   
Pro velký zájem už nemůžeme dalším zájemcům o štěně šeltie  z jarních vrhů vyhovět!

                 


 

18.4. Tricolorní papillonek Batman je volný k rezervaci. Odběr je možný po 21.dubnu. Bruno je zadaný. Více naleznete zde.

17.4. jsme se zůčastnili Klubové výstavy v Brandýse nad Labem, posuzovala paní Mlada Svobodová. 

Top Topic Perla z Polabí V1, CAC
Only One Perla z Polabí V2, r. CAC (maj. Jana Zemková)
Yoko Ono Perla z Polabí VN1, Nejlepší dorost
Vanessa Mae Perla z Polabí V, chovná 

Show Elveras Carte Blanche (maj. Kristína Trhlíková) byl předveden v obou výstavních dnech a od obou rozhodčích získal CAJC a BOJ !
Tímto splnil podmínky chovnosti a byl zbonitován.
 5.4. bylo papillonkům 7 týdnů. K odběru budou nejdříve po Velikonocích. Jsou očkovaní, několikrát odčervení a očipovaní.  Batman zatím není na prodej, klidnější a vyrovnanější Bruno Banani je volný k rezervaci.
Nové fotky a více informací naleznete zde.

Těšíme se na štěňátka šeltií po Nody i Nikitce. Březost obou je potvrzena. 
Pro velký zájem už nemůžeme dalším zájemcům o štěně šeltie  z jarních vrhů vyhovět.

                 


 

29.3. bylo papillonkům 6 týdnů. K odběru budou nejdříve po Velikonocích. Temperamentnější a vzrušivější Batman zatím není na prodej, klidnější a vyrovnanější Bruno Banani je volný k rezervaci.
Nové fotky a více informací naleznete zde.

28.3.2017  máme za sebou poslední plánované krytí! Let´s Dance (Lucky) byla nakryta synem "našeho" Kalista Perla z Polabí a Esterky Barabel.  Můj výběr padl na Cata z Lomu ve skále. Kromě pěkného exteriéru má pejsek výbornou povahu. Jeho sestrou je moje oblíbenkyně Celeste alias Týna, která běhá agi s Olgou Mařáčkovou. 
Více v plánovaných vrzích.

Lucky se předtím v týmu s Janou Zemkovou kvalifikovala do A2. Video ze zkoušek v Trutnově zde.


7.3.2017 jsme konečně vyrazili za ženichem s Nikitou. Nakonec jsme vybrali osvědčeného psa po anglickém plemeníku Brillyn Spell Maker s vynikajícími genetickými testy, s mnoha výstavními úspěchy. Nepříbuzného (Fx = 0%). Více naleznete zde.

                 


15.2.2017  se narodili Mišce dva papilloní kluci. Oba se mají čile k světu a tak se těšíme, jak porostou. Případní zájemci mě mohou kontaktovat. Více o vrhu zde.

Máme za sebou krytí našich externistů. Topic se nám odstěhoval do Rtyně v Podkrkonoší a tak jsme se s Martinem a Nody vydali na  návštěvu. Láska to byla zprvu romantická, ale nakonec byla završena a my se můžeme těšit na potomky tohoto krásného páru. Trikolorní a blue-merle štěňátka by se měla narodit koncem dubna.

Poslední veskrze dobrá zpráva je, že už se konečně hárá i Nikitka (Face tu Face Fervidus). 

 


30.1.2017 Iluze Camilla Altair bude mít štěňátka v polovině února. Březost máme potvrzenou ultrazvukem.  


Quitte Perfect Perla z Polabí se narodila jedna zlatá fenečka (je rezervovaná). Vrh se narodil u mojí dcery Kristíny pod chovatelskou stanicí Fox Tale. 

Další štěňátka šeltií by se měla narodit  Face to Face Fervidus. Je tuhá zima. Do hárání se jí nechce. V první polovině roku budeme pravděpodobně krýt ještě Girl ze Sedlmajerovy vily a Let´s Dance Perla z Poolabí. Tatínky vrhů upřesním až po nakrytí.  


Na fotce dvě nejmladší posily týmu, obě dcery Graffiti Perla z Polabí - roční Vanessa Mae  (otec Credo Sol Oriens) a 4-měsíční Yoko Ono (otec Hooligan Perla z Polabí)

                 


1.1.2017  Přeji vám šťastný rok 2017!!

I my čekáme novou várku štěstí. Máme nakrytou papillonku. Předpokládaný termín porodu je polovina února. 
Více info zde

Máme potvrzenou březost  šeltie Quite Perfekt Perla z Polabí. Předpokládaný termín porodu je v polovině ledna. Více info zde

Dále plánujeme krytí Face to Face Fervidus. Hárání již netrpělivě očekáváme. 


18.11.2016 Všechna štěňátka z vrhu "Y" mají svoje nové a věřím, že báječné domovy. Yoko Ono docela neplánovaně posílila naší smečku. 

Další štěňátka šeltií by se měla narodit na konci zimy Face to Face Fervidus. Plánuji krytí dominantně zlatým psem, takže by to měla být zase po dlouhé době zlatíčka. A ve stejné době by mohl u nás přijít na svět také druhý vrh papillonků. 
Quitte Perfect Perla z Polabí je nakrytá a budeme s napětím očekávat, zda se to podařilo. Pokud se vše povede, tak to budou první štěňátka mojí dcery Kristíny.  Více naleznete zde.

6.11.2016 u nás v rámci socializace štěňátek proběhlo setkání mých odchovů z blízkého okolí. Bylo to velmi příjemné setkání a děkuji všem, kteří přijeli podrbat štěňátka a provětrat kožíšky! 

                  


30.10.2016 po dlouhé době Mezinárodní výstava v Praze. Tyhle monstr akce fakt nemiluju. Ale fenka je v kondici jen chvíli a po započatém Chipově Junior šampionátu jsem sama sebe přesvědčila, že to dám. Rozhodčí byla opět ze Slovenska. Paní Viera Vítková zadala Chipíkovi (Lexus Noblesse charm) známku V1. Stále je to takový hubeňour. V posudku to označila, že mu chybí substance. CAJC z toho nebyl, ale za výbornou jsme rádi. Michalka (Iluze Camilla Altair) ve třídě otevřené dostala známku V2 a r. CAC. 

Náš papiloní kluk také absolvoval vyšetření patel u MVDr. Ekra s výsledkem 0/0.  Spolu se štěňátky pak také vyšetření na DOV (dědičné oční vady), kterých je prostý. Tedy je zdravý a nic nebrání jeho použití v chovu!


Již druhým rokem se konalo v Načešicích Mistrovství FCI v pasení tradičních plemen, tentokrát pod taktovkou báječného rozhodčího Philipa Heintze z Francie

geniální Kalimero Perla z Polabí - podruhé vítěz celého trialu v IHT3, CACT,  a Mistr plemene pro rok 2016. Od majitelky jsem se dozvěděla, že v sezóně splnil podmínky pro udělení titulu Mezinárodního šampiona práce, což je naprosto unikátní výsledek. Kromě toho je i Polský šampion krásy.
Kalimero je k dispozici jako krycí pes! Je velká škoda, že toho ještě žádný chovatel v Polsku nevyužil. Třeba tady v Čechách někdo využije jeho kvalit. 

                          

Let´s Dance Perla z Polabí - poprvé startovala v kategorii IHT2. Měla jsem z toho velké obavy, protože díky stěhování nebyl čas na přípravu. Velmi zajímavou trať jsme došly. Nebyl to rozhodně nejlepší výkon. Příprava nám opravdu chyběla. Ze 14 účastíků jsme se umístily na 13. místě s 55 body. Přesto jsme  Nejlepší pasoucí sheltie SHELTIE CLUBU CZ . Děkuji klubu, že podporuje plemeno v jeho tradičním využití.  

                         


15.9.2016 jsme vyvezly naše papillonky na klubovou výstavu KCHMMP do Mladé Boleslavi. Rozhodčí ze Slovenska pan Matyáš zadal Chipíkovi (Lexus Noblesse charm) známku V1 a CAJC a Michalka (Iluze Camilla Altair) už ve třídě otevřené dostala známku V2 a r. CAC. Protože fenečka, která získala CAC je již šampionkou, tak se nám počítá jako CAC :) 


Lexus  je také zbonitovaný a po dovršení požadovaného věku může být použit v chovu. Na to konto jsem ho přidala mezi naše psy. Papillonka mám ve spolumajitelství s Kateřinou Tothovou, u které převážně i bydlí. 


9.10.2016 Štěňátkům šeltií budou brzy 4 týdny a tak je čas jim dát jména a konečně jsem nahrála i nějaké fotky. Více fotek najdete na facebooku. 

S Lucky jsme se zúčastnily závodů na Zdobíně a doběhly jsme dva ze tří běhů, což je velký úspěch. Protože dobíhavost byla mizerná, tak jsme stály dvakrát i na bedně. Bohužel žádný z běhů jsme nedoběhly čistě. Ale vzhledem k absenci na trénincích se není čemu divit. 


13.9.2016 První štěňátka v našem novém domově se narodila naší Gilli a Chillimu (tedy Graffiti a Hooliganovi). Pěkně vypasená štěňátka dala Gillince zabrat, ale je to šikulka. A jako tradičně žádné merle fenky :). 
Více časem najdete zde. Zatím nejsou na prodej. Zájemce o pejsky, kteří mi o štěňátko psali v průběhu roku budu kontaktovat. 


 

Absence aktualizací neznamenala, že se u nás nic nedělo. Naopak. Dělo se toho tolik, že nebyl zač sednout k PC. 

Největší změnou je naše stěhování na venkov. Do nového domu se mnou a mým mužem odjely Lucky, Mia a Michalka. Jenny, Jessie a Charlie zůstali s Kristínou a její novou rodinou v Hradci. Naše zvířátka si nyní užívají obrovskou zahradu a za domem se nám pasou první ovečky. Čeká nás ještě spousta práce. Ale těším se, že snad již příští rok budu moci uvítat všechny zájemce o výchovu a výcvik svého psího kamaráda na naší malé farmě. 

 

Na konci víkendu přišla smutná zpráva z Rakovníka. Only You Perla z Polabí - náš Miky se nedožil ani 4 let. 
Je to další můj odchov, který byl otráven :(

                                        


Aktualizovala jsem stránku odchovů našeho Hooligana, který měl nedávno štěňata s Doubravkou Moravské srdce, Jammy Jet Koryfej a Emerald Sparks of the Temptes. Má spoustu šikovných odchovů a i oni už mají svoje následovníky. Nadále bude dostupný ke krytí jen omezeně. 

 

26. - 29.5.2016 Perličková Pecka. Víkend tentokrát na pohodu a přesto nabitý aktivitami s našimi chlupáči. Báječná společnost, nádherné počasí - prostě opět to nemělo chybu. 
 Z Perliček se tam potkali bráškové z vrhu W - Wizard a Wonder a jejich starší polobratr Silver Blue, malý XS se tam seznámil se svojí novou paničkou, přijeli sourozenci Uty Lity a Ultra Sonik a polobratr Top Topic. Bonýsky dcera  Romantic Story přijela až z Bratislavy. My jsme sebou vezli Let´s Dance a Vanessu Mae. Nesměla chybět stálice na Pecce - dvojka sourozenců Illegal Ilussion a Irish Coffee a také Coffee Black Majlia a jejich děti. To bylo veselo :)
Protiváhou naší trikolorní sestavě byla Barbořikovic parta a jejich tři zlaté krásky a majitelé jejich odchovu se dvěma zlatými kluky a také fešák Monty od Škrabálků. A už jsem zapomněla jen na Ritu a Alánka a malou Agi. No a pochopitelně nesměla chybět naše papillonka Michalka. 


foto: Petr Hammerbauer

 

20. - 22.5.2016 jsme strávili víkend s šeltičkama na pastvině v Načešicích. Konečně zase pasení. Za Perličky se zůčastnila Let´s Dance, která se po mateřské moc těšila na pořádnou práci, poprvé u oveček se rozdováděla Vanessa Mae a opáčko si dával Silver Blue. Společnost nám dělali odchovy Anity Jančovičové ze Slovenska a Bonny Pavla Bulana. Děkujeme Daniele za možnost potrénovat!

 


STARŠÍ NOVINKY ZDE